Following the conclusion of the Bermuda National Track and Field Championships, wwww.islandstats.com can report the Division Champions.
Caitlyn Bobb won the 17-19 Female Division with 20 points after she won the 100 & 200m races, Shayla Cann was second in the Division with 10 points, while Za’Kayza Parsons, and Keturah Bulford-Trott finished tied third with 8 points each.
Razi Garland claimed the 17-19 Male Division title with 20 points, Saj Carey finished second with 18 points, while Jayson Simons finished third with 16 points.
In the 12-14 Female Division, Kelise Wade, and Ellise Dickinson finished on top with 20 points each, there was also a tie in the 15-16 Female Division with J’Naz Richards, and Breynia Darrell finishing with 20 points each.
9 & Under Female Division
30 Solae Goater 24 Yara Muhammad 22 Mylah Desilva 17 Dayah Dill 14 Teagan Scott-Hanley
9 & Under Male Division
18 Khaleef Daley 06 Gebre Vickers
10-11 Female Division
23 Zakhya Scott 22 Riana Robinson 20 Leydi Raynor 18 Sukanya Johnson 18 Jasmine Reid-Rubaine 11 Zaylee Lawrence 07 Zaria Codrington
10-11 Male Division
38 Dunstan De Sa 28 Timothy Pearman 20 Chavi Pacheco Hill 16 Jayden Perinchief 14 Legend Burrows-Robinson 08 Ronan Davidge 06 As’ad Muhammad
12-14 Female Division
20 Kelise Wade 20 Ellise Dickinson 16 Pria Wilson 16 Amaris Munya 14 kalila Daley 13 Arima Turner 13 Dayasha Dill 09 Zyari Lawrence 09 Lashee Jones 04 Milan Gibbon-Thomas
12-14 Male Division
20 Malik Paynter 19 Charles Fox 16 Luca Bortoli 16 Tobiah Goodchild 14 Jeon Wolfe 14 Andre-Chealay Hollinsid 10 Cameron Adkins 10 Alejandro Brown-Rogers 08 Dayzye Dill 05 Dashaun Smith-Davis
15-16 Female Division
20 J’Naz Richards 20 Breynia Darrell 16 I’Aura Golding 16 Christia Lugo 16 Zenji Washington 10 Fenella Wightman 08 Daria Desmond 06 Carina Bortoli
15-16 Male Division
20 Tajahri Rodgers 20 Denver Tucker 18 Szaine Williams 16 Seer Carey 12 Joshua Watson
17-19 Female Division
20 Caitlyn Bobb 10 Shayla Cann 08 Za’Kayza Parsons 08 Keturah Bulford-Trott 06 Sanna Morris 06 Jahstice Grant 05 Sanya Lightbourne
17-19 Male Division
20 Razi Garland 18 Saj Carey 16 Jayson Simons 10 Nirobi Smith-Mills 10 Tajai Goater 08 Sancho Smith 08 Daiquan Trott
20-29 Female Division
10 Tiara DeRosa
20-29 Male Division
20 Dage Minors 18 Stephan Dill 10 Sadiq Nurse 10 Suresh Black 10 Antonio Bailey
30+ Division
10 Lamont Marshall
|